Spoznajte Windows 8.1

Roman Lenhard

IT Špecialista

Vo Windows 8.1 je zachované všetko dobré z Windows 7 a Windows 8 a navyše bolo vylepšené mnoho funkcií na základe spätnej väzby od používateľov. Každé zariadenie s Windows 8 môžete naviac zadarmo upgradovať na Windows 8.1.

 

Hlavné výhody Windows 8.1:

  • Rýchlejšie spúšťanie a väčšiu výdrž batérie ako u Windows 7
  • Prístup ku všetkým funkciám z úvodnej obrazovky Štart so živými dlaždicami alebo zo známej plochy
  • Jednoduché ovládanie dotykom, myšou a klávesnicou
  • Aplikácie navzájom spolupracujú a majú konzistentné ovládanie
  • Zvýšená bezpečnosť a komplexná ochrana počítača pred škodlivým obsahom
  • Funguje skvele na všetkých typoch zariadení, od tabletov cez notebooky až po počítače all – in – one
  • Synchronizácia nastavenia pomocou konta Microsoft naprieč zariadeniami s Windows 8.1
  • Vo Windows Store sú k stiahnutiu tisíce aplikácií a hier . A zároveň môžete používať svoje obľúbené klasické aplikácie plochy.

 

Akú edíciu Windows 8.1 si mám vybrať?

Windows 8.1

Táto edícia je vhodná pre väčšinu domácich používateľov. Prináša funkcie, ako sú úvodná obrazovka Štart s aktívnymi dlaždicami, obrázkové heslo, integrácia s účtom Microsoft a SkyDrive a mnoho ďalšieho .

Tip : Ak chcete z Windows 8.1 prejsť na Windows 8.1 Pro, riešením je zakúpiť Windows 8.1 Pro Pack, ktorý umožňuje jednoduchý upgrade na vyššiu edíciu so zachovaním aplikácií a nastavení .

Windows 8.1 Pro

Táto edícia je určená pre firemné nasadenie a okrem všetkých funkcií z edície Windows 8 podporuje pripojenie do domény a šifrovanie pomocou nástroja BitLocker a BitLocker To Go .

 

Windows RT 8.1

Zariadenia s Windows RT 8.1 patria medzi najtenšie a najľahšie na trhu, fungujú však výhradne len s aplikáciami z Windows Store (nie je možné do nich nainštalovať ďalšie klasické aplikácie plochy chy). Majú predinštalovaný Office 2013 RT (Word , Excel , PowerPoint , OneNote a Outlook). Ako každé zariadenie s Windows majú plnohodnotný USB port, podporujú viac užívateľských účtov a multitasking vrátane prichytenie viac aplikácií vedľa seba.

Súvisiace články

zdroj: SK-CERT

Varovanie pred rozsiahlymi DDoS útokmi

Slovenský tím pre kybernetickú bezpečnosť (SK-CERT) vydal varovanie pred rozsiahlymi DDoS útokmi, ktoré môžu ohroziť podniky aj jednotlivcov. Distribuované útoky typu Denial of Service (DDoS) môžu spôsobiť vážne narušenie služieb a spôsobiť značné finančné straty. V tomto blogu si vysvetlíme, čo sú DDoS útoky, ako sa môžete chrániť a aké kroky podniknúť v prípade útoku.

Čítať viac
Kontaktujte nás

Spolupracujte s nami na komplexných IT riešeniach.

Radi vám odpovieme na všetky otázky a pomôžeme vám určiť, ktoré z našich služieb najlepšie vyhovujú vašim potrebám.

Výhody
Čo ďalej?
1

Naplánujeme si meeting

2

Na meetingu zistíme problém

3

Vypracujeme návrh riešenia

Naplánujte si konzultáciu