Predchádzajúci Nasledujúci

IceWarp mail

maily, kalendáre, kontakty,
zdieľané dokumenty, videokonferencie.

…vždy a všade dostupné, aj v mobile !

 

Viac informácií

Kyocera tlačiarne a multifunkcie

Výkonné, spoľahlivé tlačiarne a multifunkcie s ekonomickou prevádzkou…

Viac informácií

Hľadáte server?

Hľadáte vhodný server pre nasadenie vo Vašom podnikaní? Radi Vám ho vyšpecifikujeme…

Viac informácií

Zálohujte Vaše dáta

Vaše domáce i firemné dáta spoľahlivo odzálohuje.
NAS od Synology je spoľahlivé, intuitívne, dostupné…

Viac informácií

Sophos Firewally

Zabezpečte Vašu firemnú sieť
s firewallmi Sophos….

 

Viac informácií

História firmy

Firma Fonet bola založená v roku 1997. Novo založená spoločnosť s ručením obmedzeným sa v začiatkoch venovala predaju počítačovej techniky a následnému servisu.

Od roku 1997 do roku 1999 sme sa zameriavali hlavne na predaj počítačov a hardvéru. Naše služby sme rozšírili o budovanie sietí a inštaláciu serverov. V týchto rokoch to boli servery prevažne na platforme Novell Netware.

V roku 2000 sme rozšírili portfólio poskytovaných služieb o údržbu výpočtovej techniky a serverov. Zároveň sme definovali súbor produktov a služieb k zabezpečeniu týchto služieb. Pre potreby sieťových služieb boli inštalované servery na platforme Microsoft Windows.

Rok 2004 bol pre nás významný z pohľadu začiatku dodávky serverov pre bezpečné pripojenie do internetu na báze operačného systému Linux. V tom istom roku sme ešte rozšírili ponuku linuxových serverov o súborové servery, servery elektronickej pošty a firewally.

Od roku 2005 sme začali ponúkať kompletný zmluvný servis v podobe pravidelného servisu s prebratím zodpovednosti za funkčnosť určitých systémov. Rok 2005 sa spája aj so zavedením predaja počítačových komponentov formou elektronického obchodu.

V rokoch 2006 – 2008 sme sa zamerali hlavne na rozšírenie služieb a servisu v oblasti plnohodnotnej správy počítačových systémov pre firmy (tzv. outsourcing IT). Rozširujeme ponuku ponúkaného sortimentu tovarov vďaka prevádzkovaniu ďalšieho e-shopu.

V roku 2009 začíname spoluprácu so spoločnosťou Kerio a nasadzujeme u zákazníkov mailové servery – Kerio Connect v kombinácii s linuxovými firewalmi.

Od roku 2010 využívame pri zmluvnej správe prvky vzdialeného prístupu na PC, aby sme tak minimalizovali náklady zákazníkov a skrátili dobu na riešenie požiadaviek.

V rokoch 2011-2012 testujeme a nasadzujeme do ostrej prevádzky u našich zákazníkov virtualizované servery na platforme Linux KVM.

V rokoch 2013 – 2014 testujeme a nasadzujeme u zákazníkov prvé VoIP telefónne ústredne Kerio Operator a hardwarové firewally Kerio Control.

Od roku 2015 ponúkame našim zákazníkom službu hostingu emailov cez KerioMAIL.

Od roku 2016 sme nadviazali spoluprácu s firmou Sophos a našim zákazníkom ponúkame Sophos firewally ktoré poskytujú dokonalú ochranu vašej siete.

V rokoch 2017 – 2019 testujeme a postupne nasadzujeme u nových zákazníkov mailové servery na platforme IceWarp.

V roku 2020 rozširujeme ponuku firewallov o zariadenia Fortigate.

 

 

Zámerom firmy je budovanie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi, ktoré súvisia s dodávkou kvalitných produktov, profesionálnych služieb, rýchlou odozvou a reakciou na vzniknuté požiadavky.

Našou prioritou je aby ste sa mohli naplno venovať svojmu podnikaniu a starosti o výpočtovú techniku prenechali na nás.

Máte záujem o užšiu spoluprácu? Kontaktujte nás.

 

Zobraziť mapu GPS: N 48˚53'31,9", E 18˚03'45,7"

FONET spol. s r.o.

Súvoz 802

911 01 Trenčín

Tel: +421 32 / 7443930

Fax: +421 32 / 7443931

E-mail: fonet@fonet.sk

Otváracia doba (Po - Pi):

8:00 - 12:00

13:00 - 16:00