Predchádzajúci Nasledujúci

KerioMAIL

pošta, kalendár, kontakty…

…vždy a všade dostupné, aj v mobile !

Firemný email – vizitka vašej firmy

Viac informácií

Kyocera tlačiarne a multifunkcie

Hľadáte výkonnú, spoľahlivú tlačiareň alebo multifunkciu s ekonomickou prevádzkou? KYOCERA je tá správna voľba…

Viac informácií

Hľadáte server?

Hľadáte vhodný server pre nasadenie vo Vašom podnikaní? Radi Vám ho vyšpecifikujeme…

Viac informácií

Zálohujte Vaše dáta

Vaše domáce i firemné dáta spoľahlivo odzálohuje.
NAS od Synology je spoľahlivé, intuitívne, dostupné…

Viac informácií

Kerio Control BOX

Firemný firewall Kerio Control je možné dodať aj ako elegantný hardwarový box…

 

Viac informácií

História firmy

Firma Fonet bola založená v roku 1997. Novo založená spoločnosť s ručením obmedzeným sa v začiatkoch venovala predaju počítačovej techniky a následnému servisu.

Od roku 1997 do roku 1999 sme sa zameriavali hlavne na predaj počítačov a hardvéru. Naše služby sme rozšírili o budovanie sietí a inštaláciu serverov. V týchto rokoch to boli servery prevažne na platforme Novell Netware.

V roku 2000 sme rozšírili portfólio poskytovaných služieb o údržbu výpočtovej techniky a serverov. Zároveň sme definovali súbor produktov a služieb k zabezpečeniu týchto služieb. Pre potreby sieťových služieb boli inštalované servery na platforme Microsoft Windows.

Rok 2004 bol pre nás významný z pohľadu začiatku dodávky serverov pre bezpečné pripojenie do internetu na báze operačného systému Linux. V tom istom roku sme ešte rozšírili ponuku linuxových serverov o súborové servery, servery elektronickej pošty a firewally.

Od roku 2005 sme začali ponúkať kompletný zmluvný servis v podobe pravidelného servisu s prebratím zodpovednosti za funkčnosť určitých systémov. Rok 2005 sa spája aj so zavedením predaja počítačových komponentov formou elektronického obchodu.

V rokoch 2006 – 2008 sme sa zamerali hlavne na rozšírenie služieb a servisu v oblasti plnohodnotnej správy počítačových systémov pre firmy (tzv. outsourcing IT). Rozširujeme ponuku ponúkaného sortimentu tovarov vďaka prevádzkovaniu ďalšieho e-shopu.

V roku 2009 začíname spoluprácu so spoločnosťou Kerio a nasadzujeme u zákazníkov mailové servery – Kerio Connect v kombinácii s linuxovými firewalmi.

Od roku 2010 využívame pri zmluvnej správe prvky vzdialeného prístupu na PC, aby sme tak minimalizovali náklady zákazníkov a skrátili dobu na riešenie požiadaviek.

V rokoch 2011-2012 testujeme a nasadzujeme do ostrej prevádzky u našich zákazníkov virtualizované servery na platforme Linux KVM.

V rokoch 2013 – 2014 testujeme a nasadzujeme u zákazníkov prvé VoIP telefónne ústredne Kerio Operator a hardwarové firewally Kerio Control.

Od roku 2015 ponúkame našim zákazníkom službu hostingu emailov cez KerioMAIL.

Od roku 2016 sme nadviazali spoluprácu s firmou Sophos a našim zákazníkom ponúkame Sophos firewally ktoré poskytujú dokonalú ochranu vašej siete.

V rokoch 2017 – 2019 testujeme a postupne nasadzujeme u nových zákazníkov mailové servery na platforme IceWarp.

V roku 2020 rozširujeme ponuku firewallov o zariadenia Fortigate.

 

 

Zámerom firmy je budovanie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi, ktoré súvisia s dodávkou kvalitných produktov, profesionálnych služieb, rýchlou odozvou a reakciou na vzniknuté požiadavky.

Našou prioritou je aby ste sa mohli naplno venovať svojmu podnikaniu a starosti o výpočtovú techniku prenechali na nás.

Máte záujem o užšiu spoluprácu? Kontaktujte nás.

 

Zobraziť mapu GPS: N 48˚53'31,9", E 18˚03'45,7"

FONET spol. s r.o.

Súvoz 802

911 01 Trenčín

Tel: +421 32 / 7443930

Fax: +421 32 / 7443931

E-mail: fonet@fonet.sk

Otváracia doba (Po - Pi):

8:00 - 12:00

13:00 - 16:00